La Battaglia d'Inghilterra (Eagles over London)

In tegenstelling tot de meeste Italiaanse oorlogsfilms, is dit een grootschalige productie. De film vertelt een verhaal over spionage en heldenmoed tegen de achtergrond van een reeks historische gebeurtenissen. De handeling begint met de befaamde evacuatie van de Britse troepen vanuit Duinkerken, en leidt via de Blitz, met de hevige Duitse bombardementen op London, naar de luchtslag om Groot-Brittanië, de zogenaamde Battle of Britain.

La Battaglia d

1940. Door een reeks nederlagen van de geallieerden, raken de Britse troepen afgesneden van de hun bondgenoten. Uiteindelijk worden ze ingesloten op het strand van Duinkerken, waar ze voortdurend door de Duitse Luftwaffe worden bestookt.  Een massale slachting dreigt, maar via één van de grootste huzarenstukjes uit de oorlog, worden de Britten geëvacueerd, vaak in sloepen. Bij de operatie hebben Duitse spionnen echter de plaats ingenomen van Britse officieren, en vanuit een Britse legerbasis voorzien zij de Luftwaffe van nuttige informatie. Een Britse officier is hen echter op het spoor en weet aan de vooravond van de Luchtslag om Engeland een catastrofe te voorkomen.

De film werd opgezet als antwoord op de Britse superproductie The Battle of Britain. Om de Britten voor te zijn, werden diverse regisseurs aangesteld, waarbij Castellari was voorzien als actieregisseur. De producers vroegen hem gebruik te maken van split screen, een op dat moment erg populaire techniek, en de proefopnamen die Castellari voorlegde waren zo goed, dat hem de hele film werd aangeboden. Castellari kreeg ook een uitstekende cast tot zijn beschikking, maar let wel: dit is een Italiaans-Spaans-Franse productie, er zit dus geen enkele Brit of Duitser in de cast. Veel gezichten zijn bekend uit andere genrefilms zoals spaghettiwesterns. Fans van dat genre zal het plezier doen dat Eduardo Fajardo (Major Jackson uit Django) een Nazi-officier speelt.

La Battaglia d

De film doet weinig onder voor The Battle of Britain, en weet de Britse productie in sommige opzichten zelfs naar de kroon te steken. Het is een van de favoriete films van Quentin Tarantino. De split screen techniek wordt op voortreffelijke wijze toegepast, waarbij filmopnamen op handige manier worden aangevuld met archiefbeelden. De groots opgezette actiescènes zijn indrukwekkend, met name de scènes op de stranden van Duinkerken. Het spionageverhaal wordt vaardig uitgewerkt, maar je merkt dat Castellari voor zulke zaken minder belangstelling had. Sommige spelscènes komen daardoor wat houterig over en de bonte mengeling van accenten werkt soms verwarrend. De meeste Europese acteurs werden gedubd, waarbij hun rollen door Britse voice actors werden ingesproken, maar Stafford en Johnson deden zelf hun dialogen, waarbij vooral het Amerikaanse accent van Johnson raar overkomt.



FX Acteren Sfeer Originaliteit Totaal
7.5 6.5 7 6.5 7

Aanraders in overeenkomstige genres, volgens Boobytrap:
- The Dirty Dozen (oorlog / actie : 8)
- The Guns of Navarone (oorlog / avontuur : 8)
- Where Eagles Dare (oorlog / actie : 7.5)
- Pohwasogeuro (71 Into the Fire) (oorlog / drama : 7.5)
- Operation Crossbow (oorlog / avontuur : 7.5)


Hoe beoordeelt Boobytrap categorie oorlog eigenlijk?
012345678910

Hoe beoordelen bezoekers deze recensie?



La Battaglia d`Inghilterra (Eagles over London)
La Battaglia d`Inghilterra (Eagles over London)
La Battaglia d`Inghilterra (Eagles over London)




Dead Ringers:
Ja maar dat ligt aan je alzheimer, niet aan of de film memorabel is :-p...
The Brood:
Ja, dit had een topper kunnen zijn, maar op de een of andere manier weet hi...
Weerwolf:
Ik heb ervan gehoord. Maar ik heb niet zo veel met weerwolven. Daarom heb i...
Bad Teacher:
Gisteren gekeken en ik heb me wel vermaakt. Ik snap je beoordeling echter v...
Funny Games:
Precies wat ik dus ook al zeg. De beoordeling op imdb valt me op: een 7,6. ...
La tarantola dal ventre nero:
under construction...
Il tempo degli avvoltoi:
done...
Bekijk 100 laatste posts


Bioscoopagenda:
Google





Specials die ermee te maken hebben:

Enzo G. Castellari
Regisseur
Macaroni combat
Subgenre

Terug naar vorige pagina | Naar filmoverzicht